Přívěsek Hadí Bohyně s olivínem

  • 1 z 2

Přívěsek bohyně která drží drahokam olivínu.


  • Momentálně nedostupné
1 890 Kč
Kategorie: Šperky
 

Bohyně s hady, křídly a olivínem

V tomto překrásném šperku se proplétá symbolika, stejně jako těla dvou hadů, kterýma je bohyně ovinuta. Hadi jsou spleteni a připomínají tvar Caduceu, nejznámější symbol léčení. Ve svých dlaních drží bohyně drahokam olivín, ze kterého vyrůstají křídla. Šperk tak propojuje zemskou a duchovní stránku života. Dostává nás do rovnováhy, abychom byli  zároveň pevně nohama na zemi a hlavou v oblacích. 

Symbolika hada

Had a jeho symbolika je opravdu různorodá. Had byl ten, který Evu svedl k hříchu, ale je také symbolem sexuální energie. (Kundalini neboli Hadí energie, která jako neprobuzená leží stočená u kořene páteře jako „spící had“ a jako probuzená stoupá po páteři nahoru). Je také symbolem znovuzrození a smrti, neboť když had svléká svou starou kůži „znovu se rodí“. Je také symbolem transformace a nekonečného života. Symbol hada v hieroglyfickém písmu označoval bohyni. Také ve starověkém umění můžete vidět vyobrazení kněžky s hady. Ty je prý měli jako „domácí mazlíčky“, neboť se jimi nechávaly uštknout kvůli změněnému stavu vědomí. V některých kulturách byl had připodobňován také k měsíci.

OLIVÍN

Olivín nebo také peridot. Umí odstraňovat starou zátěž a problémy, které si s sebou již nějakou dobu vláčíme. Potlačuje lítostivost, zlost, ale také žárlivost a stres. Zvyšuje sebedůvěru a schopnost prosadit se bez agresivního jednání. Pomáhá otevírat mysl novým rovinám a způsobům jak na věci nazírat. Pozitivně působí na kůži, srdce, plíce i močový měchýř. Tiší vztek a nervozitu, podporuje klidný spánek. Léčí problematické vztahy. 

Všechny zde uvedené údaje o vlastnostech polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu. Mějte vždy na paměti, že použití drahých léčivých kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.