Pohled do mateřského lůna

aneb Vědomé dítě od početí ke zrození. Autorem je David Chamberlain, PhD.

  • 299 Kč 30 Kč –10 %
  • Momentálně nedostupné
269 Kč
Kategorie: Knihy
Téma: Mateřství
 

Vědomé dítě již od početí

Miminka cítí, vidí, mají chuť, hmat, slyší, kopou, uchopují a reagují na vnější i vnitřní stimuly - to vše již v době, kdy jsou v děloze. Je možné, že rané zážitky (z těhotenství, porodu či kojeneckého období), jsou uloženy v neuvěřitelném a rychle se vyvíjejícím mozku, v našich buňkách?
Na poli prenatální a perinatální psychologie bylo dokázáno, že na zážitcích z raného období života nesmírně záleží. Příspěvky výzkumu a teorie v Prenatální a perinatální psychologii jsou bohužel obecně nedostatečně využívány v debatě o humanizaci lékařského modelu prenatální a porodní péče.
Část lidského života od početí přes těhotenství, porod až po časné poporodní období je nesmírně důležitá. Je to doba, kdy zkušenosti a vztahy vytváří základ pro všechno následující chování a interakce.

Kniha je průvodcem prvními devíti měsíci života dítěte v děloze. Popisuje populárně naučným způsobem fyzický vývoj, ale především představuje nenarozené dítě jako citlivou, vnímající a vědomou bytost. Přináší více porozumění a respektu pro naše děti, i pro nás samotné.

Kniha je určena všem aktivním rodičům, ale i profesionálům z oboru - porodním asistentkám, dulám, pediatrům, psychologům, gynekologům …
Autorem je světoznámý americký psycholog a bývalý prezident Asociace pro prenatální a perinatální psychologii.

Popis: kniha je brožovaná, 272 stran, 14,7 × 21 cm, česky

Autorem knihy je David Chamberlain

David Chamberlain, PhD (1928 - 2014) Psycholog, učitel, průkopník v oblasti prenatální a perinatální psychologie - na toto téma zveřejníl šedesát převážně odborných prací.Přednášel ve 20 zemích, je zakládajícím členem Association for Prenatal and Perinatal Psychology and Health (1983), v letech 1991-99 jejím prezidentem, ve svých čtyřiaosmdesáti letech byl stále ještě editorem jejích webových stránek www.birthpsychology.com.

Další zajímavé informace k tématu: www.prirozeny-porod.eu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.